• Blanka G

Zima na Mazurach

Nowy Rok zaczynam na Mazurach! I wszystko wskazuje na to, że będę tu częściej!

W podsumowaniu 2020 roku wspominałam o zmianie pracy .... Co właściwie miałam na myśli? Otóż, od kilku miesięcy pracuję dla firmy Ascot Polska, która realizuje wspaniałą inwestycję nad jeziorem Niegocin.


Jeszcze nigdy nie byłam tak blisko projektu deweloperskiego, ponieważ jak dotąd pracowałam głównie na rynku wtórnym, a współpraca z deweloperami ograniczała się zazwyczaj do przedstawienia oferty zainteresowanym klientom. Tym razem nie występuję w roli pośrednika ale jako przedstawiciel inwestora. Moim zadaniem jest koordynacja całego procesu sprzedaży aż do odbioru lokalu i końcowego aktu notarialnego przeniesienia własności.


Kilka słów o projekcie..


Nautica Resort - to kameralne osiedle apartamentów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a dokładniej w Giżycku, tuż przy kanale Niegocińskim. Mieszkania te mają służyć jako tzw. second home - drugi dom, w którym można spędzać czas w ciepłe miesiące.

Sektor nieruchomości wakacyjnych w Polsce od kilku lat dobrze się rozwija, a zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, zyskuje na popularności. Polacy co raz częściej pragną mieć swój bezpieczny azyl z dala od miasta. Turystyka zagraniczna jest mocno ograniczona, stale zmieniające się obostrzenia utrudniają podróżowanie, nawet w granicach kraju. Statystyki pokazują, że koronawirus zwiększył popyt na domy i działki, nawet robotnicze ogródki działkowe w miastach zyskały na popularności. Kto nie chciałby mieć swojego cudownego, spokojnego miejsca, z dala od miasta, gdzie można odpocząć i skorzystać z uroków natury. W czasie lockdown'u nauczyliśmy się pracować zdalnie, nawet dzieci w szkołach przeszły na naukę zdalną. Tym bardziej, możemy uczyć się i pracować - nie koniecznie w domu.Misterna praca architektów, wspaniała wizja inwestorów i nieziemska lokalizacja - to połączenie dało fenomenalny i niepowtarzalny efekt. Inwestycja stworzona jest przez miłośników Mazur - dla miłośników Mazur. Widać to na każdym kroku. Osiedle wyposażone będzie m.in. we własny port, w którym mieszkańcy mogą cumować swoje łodzie. Każdy z apartamentów jest tak zaprojektowany, aby miał piękny widok na jezioro. Miejsce oddalone jest od ruchliwego centrum, co zapewnia kameralny i spokojny charakter otoczenia.Tak więc, mam nadzieję, że taka zmiana otoczenia dobrze mi zrobi! I będzie to dla mnie wspaniała sposobność aby poznać lepiej Mazury, które jak dotąd były dla mnie odległą krainą. Jako dziecko spędzałam wakacje w zupełnie innej części Polski, ale najczęściej jednak nad morzem. Polska jest tak zróżnicowana pod względem krajobrazu, że powinniśmy korzystać ze wszystkich jej uroków, a ich odkrywania może nie być końca!


Zdjęcia robiłam w styczniu, kiedy zima pokazała swoje najpiękniejsze oblicze. Każdy dzień był inny. Inny pod względem pogody, ilości śniegu, niskości temperatury, stopnia zamarznięcia jeziora .... wszystko to sprawiło, że codziennie robiłam zdjęcia! Dosłownie wszędzie! W drodze na budowę zatrzymywałam się kilkukrotnie, bo wszystko mnie ciekawiło i zachwycało pięknym, zimowym, mazurskim krajobrazem.


Moja styczniowa wizyta związana była z odbiorami lokali w ukończonym właśnie budynku B. Obecnie trwają prace budowlane w budynku C, a nawet zmierzają ku końcowi, więc kolejną porę roku również przywitam w tym niesamowitym miejscu.


11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie